ROWEROWO - Serwis i sprzedaż rowerów używanych

środa, 22 kwietnia 2015

TURYSTYKA ROWEROWA: Wstęp.



Na przestrzeni ostatnich lat można zaobserwować, że rowery w Polsce stają się coraz bardziej popularne i pożądane. Statystyki mówią, iż w 2012 roku sprzedano więcej rowerów niż aut, a to jeszcze nie koniec, ponieważ sprzedaż i zainteresowanie dwoma kółkami wciąż rośnie. Coraz więcej Polaków zaczyna też traktować rower jako formę spędzania czasu wolnego - jednym słowem turystyka rowerowa kwitnie i cały czas się rozwija. 
Pamiętam jak parę lat temu zaczynałem swoje rowerowe przygody... Dostępność chociażby sakw była wtedy mocno utrudniona. W zasadzie można je było dostać w naprawdę nielicznych sklepach lub tylko przez internet. Obecnie zapotrzebowanie rynku bardzo się zmieniło i niemal w każdym większym sklepie rowerowym wybór sakw jest przeogromny. Ale nie o sakwach chciałbym teraz pisać. To był tylko taki mały dowód, że rowery są coraz częściej wybierane i traktowane jako forma wypoczynku, relaksu.


Tym razem chciałbym podzielić się swoim doświadczeniem i przedstawić plan działania tym, którzy szukają informacji na temat przygotowania się do wycieczki rowerowej.
Uważam, że ważne jest, by postawić sobie cel podróży. Zastanówmy się, na czym nam zależy i jak chcemy wykorzystać ten rowerowy czas. Czy będzie to tylko dojazd z punktu A do punktu B i odpoczynek na łonie natury? A może zamierzamy się cały czas przemieszczać i zwiedzać zatrzymując się tylko w miejscach, gdzie są różne atrakcje, piękne krajobrazy, muzea lub skanseny? Kolejną rzeczą przy wycieczkach dłuższych niż jeden dzień jest podjęcie decyzji na temat noclegu. Gospodarstwa agroturystyczne? A może namiot gdzieś "na dziko" nad rzeką lub jeziorem w malowniczym miejscu? To, jak zagospodarujemy i zorganizujemy swój wyjazd zależy tylko od naszego wyboru i planu.


Przedstawiam krótki plan, który będę rozwijać w kolejnych postach:



  1. Czas trwania wycieczki i planowanie trasy rowerowej uwzględniając:
    • Nasze możliwości (forma, kondycja)
    • Możliwości roweru
  2. Przygotowanie roweru do podróży:
    • Sprawdzenie stanu technicznego roweru
    • Wyposażenie roweru i dodatkowe akcesoria rowerowe, które mogą się przydać i ułatwić życie
  3. Co zabrać na wycieczkę rowerową:
    • Jednodniową
    • Dwudniową (lub dłuższą) z noclegiem
    • Dwudniową (lub dłuższą) z noclegiem pod namiotem
  4. Regulacje prawne
    • Obowiązkowe wyposażenie roweru
    • Noclegi pod namiotem "na dziko"
  5. Ruszamy w drogę



Brak komentarzy:

Prześlij komentarz